Bardzo wąski korytarz

Wąskie korytarze, są znane w zamkach i starych budynkach, które były przeznaczone do specjalnych celów, takich jak ukrywanie broni, albo innych przedmiotów, niektóre nawet potem zamaskowywano i murowano przed nimi kolejną, dodatkową ścianę, aby nikt nie był w stanie odnaleźć ważnego skarbu, danych lub innych cennych rzeczy, takich jak dzieła sztuki danego kraju. Wąskie korytarze, szczególnie znane są w zamkach, a właściwie w lochach, bardzo często były budowane pod ziemią i miały za zadanie pozwolić na ucieczkę władców i ich służby, w czasie jakiegoś, groźnego najazdu wroga. Takie systemy, podziemnych tuneli, bardzo często prowadziły w odległe od zamku rejony, a także posiadały sieć labiryntów, co miało jeszcze dodatkowo wprowadzać wroga w błąd, jeśli ten postanowiłby wyruszyć w pościg, za uciekającymi. Tylko nieliczni, wśród służących władcy, znali drogę właściwą, a to wszystko po to, żeby maksymalnie uniknąć przekazania tej informacji wrogowi.

sihastria-monastery-romania

Zamek Bran w Rumunii

Ten zamek, został już dawno przypisany, jako siedziba sławnego i groźnego władcy Wlada Palownika. Rzekomo, ten okrutnik, nabijający na pale swoich wrogów, a także zwykłych złoczyńców, nie umarł, a jego ciała nie można było odnaleźć. Legenda głosi, że przemienił się on w wampira zwanego Drakula. Większość ludzi o tym słyszało, jedną albo nawet kilka historyjek. Trudno powiedzieć, czy są one prawdziwe, czy tylko mają za zadanie podsycanie pamięci o tym władcy, a także sprawić, aby turyści z całego świata chcieli przyjeżdżać do Transylwanii, aby odwiedzić tajemnicze i owiane złą sławą miejsca, które mogły być terenem jego działania.

W zamku Bran, jest także tajemniczy korytarz, zbyt wąski, a nawet bardzo za wąski. Niektórzy twierdzą, że przejście nim wiąże się z dużymi trudnościami, niektórzy próbują nawet bokiem. Jednak istotniejszą sprawą jest pytanie, po co został on zbudowany, czyżby miał za zadanie przydać się na coś władcy, a może nie jemu, w jego pierwotnej postaci, ale już owemu groźnemu wampirowi, który się stał. Czy rzeczywiście zabraknie tchu przechodząc przez ten korytarz, dowiedzieć się można tylko w czasie osobistej wycieczki do Rumunii.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?