Jak wybrać sprzęt snowboardowy?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które zamierzają postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Chcecie w najbliższym czasie zacząć jeździć na desce? Kompletnie jednak nie wiecie czym kierować się wybierając deskę oraz wiązania? W takim razie zapraszamy do dzisiejszego artykułu, który pozwoli Wam rozwiać wiele wątpliwości.

Deska snowboardowa

Najważniejszym aspektem jest rzecz jasna deska. Trzeba podkreślić, że wybierając ten element trzeba zwrócić uwagę na jej przeznaczenie, ponieważ na rynku znajdują się produkty dla amatorów oraz wyłącznie dla zawodowców. Poza tym należy zapytać się sprzedawcy w sklepie stacjonarnym (czy konsultanta – jeśli zamierzacie kupić te elementy przez Internet) do jakiego konkretnie stylu jest przeznaczona dana deska. Pamiętajcie, że bardzo istotna jest konstrukcja produktów z tej kategorii. Wiele osób decyduję się na Camber – taka konstrukcja pomaga utrzymać stabilność nawet przy dużych prędkościach. Poza tym gwarantuje dobrze dobre trzymanie krawędzi oraz wysoką kontrolę. Wymaga jednak sporych umiejętności i nie jest przeznaczona dla osób kompletnie „zielonych”. Dla osób początkujących polecana jest na przykład deska o typie Clasic Rocker. Wszystko dlatego, że pozwala na większą swobodę jazdy i jest zdecydowanie łatwiejsza w prowadzeniu.

Wiązania snowboardowe

Bardzo ważnym aspektem są także wiązania snowboardowe. Powinny być one dobrane do deski, aby całość się ze sobą dobrze komponowała. Dzięki temu jazda będzie komfortowa oraz wygodna. Nie wiecie jakie wybrać wiązania do miękkich desek? Tutaj najlepiej sprawdzą się miękkie wiązania snowboardowe. Analogicznie trzeba postępować wybierając te elementy do desek twardych.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane te elementy. Przyjmuje się, że najlepszym rozwiązaniem są podstawy wykonane jednocześnie z aluminium oraz kompozytu. Warto też zwrócić uwagę na amortyzację. Dobrze, jeśli konkretne wiązania zawierają cienką warstwę pianki lub gumy na powierzchni, co ułatwia prowadzenie i komfortową jazdę. Istotne jest też to, że górna powierzchnia podstawy musi być (a przynajmniej powinna) pokryta pianką absorbująca wstrząsy. Ciekawostką jest fakt, że wiązania posiadają też w podstawie regulowany pedał gazu. Dzięki temu łatwiej można kontrolować jazdę i w razie czego zwolnić, aby nie nabawić się niepotrzebnych urazów oraz kontuzji. Jeśli chcecie zagwarantować sobie nowoczesny sprzęt, to dobrze jest zadbać o to, aby wybrane elementy posiadały poduszkę amortyzującą pod piętą.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?