Czy kupić dziecku używane ubrania?

Od dawana już wiadomo, że rzeczy dla dzieci są doskonałym biznesem. Dzisiaj większość rodzin żyje w modelu 2+1, gdzie dziecko jest dla rodziców centrum wszechświata i nie szczędzą pieniędzy na jego dostatnie życie. Firmy z branży dziecięcej wykorzystują tą sytuacje i przekonując dość nachalną reklamą, nakłaniają rodziców do kupna bardzo drogich i często niepotrzebnych rzeczy.

Warto się na chwilę zatrzymać w tym wirze i zastanowić na czym tak naprawdę nie powinno się oszczędzać, a na co nie warto wydawać pieniędzy. Skupmy się tutaj nad dziecięcym ubraniem, które w markowych sklepach potrafi osiągać niebotyczne ceny. Dla przykładu, spodnie – 100 zł, kurtka 200 zł, bluzka 80 zł, a te przykłady można by mnożyć bez końca. Z tego tez powodu część rodziców zaczęła na nowo odkrywać urok używanych ubrań, które kupimy za ułamek ceny.

Pamiętajmy, że dzieci rosną w zastraszającym tempie i bez względu na to czy wydamy na spodnie 100 czy 10 zł, za chwile i tak przestaniemy z nich korzystać bo zrobią się za małe. Przemawia to jednak na korzyść ubrań używanych, ponieważ przez kilka tygodni użytkowania nie zdążą się one zniszczyć, dzięki czemu często udaje się kupić używany ciuszek za kilka groszy, który wygląda jak nowy. Kolejnym plusem jest fakt, że dzięki temu, że były już noszone, możemy być pewni jakości materiału. Z pewnością nie raz spotkała nas sytuacja, ze piękna bluzeczka kupiona w sklepie, po pierwszym praniu, nadawała się już do wyrzucenia, przy używanych rzeczach na pewno nie natkniemy się na bubel.

Oczywiście istnieją wyjątki ubraniowe, na których jednak nie powinno się oszczędzać i powinno się kupić nowe. Mówimy tutaj o bieliźnie, która jest tak intymną częścią garderoby, że każdy, nawet maluch powinien mieć tylko swoją i o butach. Używane buty nie powinny mieć racji bytu z kilku powodów. Pierwszym z nich jest rzecz jasna higiena. Stopa, nawet dziecka często się poci, możliwe jest tez przenoszenie różnego rodzaju grzybic, a niestety w przeciwieństwie do ubrań, trudno dokładnie buty wybrać i zdezynfekować. Drugi powód jest zdrowotny. Rodzice kupują dzieciom porządne buty porto ale obuwie nawet po kuzynostwie czy starszym rodzeństwie nie powinno przechodzić na małe dzieci, gdyż but już zdążył się dopasować do kształtu stopy i chodu poprzedniego właściciela, a to może mieć niekorzystny wpływ na młodą jeszcze nie do końca ukształtowaną stopę nowego użytkownika.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?