Czym się kierować wybierając oprogramowanie magazynowe?

Prowadzenie hali produkcyjnej czy centrum logistycznego to spore wyzwanie wymagające sprawnego zarządzania. Prowadzenie ewidencji stanów magazynowych, zarządzanie zużyciem materiałów i wiele innych spraw, które są istotne w pracach magazynowych może przyprawić o ból głowy. Na szczęście z pomocą przychodzą nam programy magazynowe, które w prosty i przejrzysty sposób pomogą nam sprawnie zorganizować pracę. Ich wielozadaniowość doskonale sprawdzi się zarówno w firmach świadczących usługi handlowe (w tym internetowe), jak i w firmach produkcyjnych, budowlanych czy nawet urzędach i instytucjach takich jak fundacje.

Dobre programy magazynowe, który pozwolą nam na sprawne zarządzanie gospodarką magazynową i ewidencję materiałów czy produktów, powinny być przede wszystkim łatwe i intuicyjne w obsłudze.

Oprogramowanie takie zaoferować nam winno możliwość pracy na wielu płaszczyznach, dlatego też podczas wyboru programu magazynowego powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy dany program daje nam możliwość zarządzania wieloma magazynami (w przypadku, gdy prowadzimy ich większą ilość) czy pozwalać na dowolną precyzję obliczeń.

Wydruk etykiet w programie magazynowym np. LoMag

Aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest także opcja, dzięki której będziemy mieli możliwość łatwego tworzenia dokumentów oraz wprowadzania w nich korekt. Niektóre programy dostępne na rynku oferują wiele udogodnień jak chociażby automatyczne pobieranie danych kontrahentów z serwera GUS na podstawie NIP czy obsługa wszystkich walut oraz automatyczne pobieranie kursów z NBP. Dużym udogodnieniem jest również to, gdy oprogramowanie współpracuje z urządzeniami takimi jak skanery, drukarki etykiet czy kolektory danych.

Nowoczesne programy wspomagające obsługę punktu logistycznego czy też magazynu, za sprawą wbudowanego edytora dają możliwość tworzenia projektów własnych etykiet oraz projektowania własnych szablonów wydruku ze zdjęciami i kodami kreskowymi, zwiększajac tym samym swoją funkcjonalność. Tak więc, przechodząc do podsumowania tematu programów magazynowych i tego, na co zwracać należy uwagę podczas ich wyboru przypomnijmy;

Oprogramowanie do prowadzenia magazynu powinno być proste i intuicyjne w obsłudze oraz zapewniać łatwość i szybkość podczas inwentaryzacji towarów w magazynie czy innych pracach, takich jak zamówienia, magazynowanie, składowanie, obsługa magazynu, kartoteka towarów itp.

Powinno tez zapewniać bezproblemowy obieg dokumentów, pilnowanie terminów i wiele innych możliwości parametryzacji wpływających na usprawnienie i ułatwienie zarządzania magazynek. Mówiąc w skrócie: dobry program magazynowy to taki, który zapewni nam zwiększenie efektywności pracy przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu jej wykonywania.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?