Odblokowanie poleasingowego Laptopa Lenovo ThinkPad nowe generacje

W poniższym wpisie chciałbym Ci napisać trochę na temat haseł bios, które dość często trafiają się w poleasingowych urządzeniach ThinkPad Lenovo. Zwłaszcza tych, które docierają do naszego kraju z firm Niemieckich czy Norweskich. W portalu aukcyjnym allegro czy na OLX dość często można spotkać laptopy ThinkPad w atrakcyjnej cenie, lecz z założonym hasłem bios. Uczciwi sprzedawcy informują w swoich aukcjach o założonych takich hasłach, lecz często też można spotkać i sprzedawców, którzy nie informują o tym, bo 95% użytkowników nawet nigdy nie wchodzi do BIOS, aby dokonywać zmian i zapewne się nawet nie zorientują, że nabyli taki sprzęt.

t440s thinkpad bios hasło

Sprawa zazwyczaj wychodzi na jaw, gdy np.

  • zaktualizujemy BIOS po czym komputer się zresetuje, zaktualizuje i poprosi nas o hasło BIOS, którego nie znamy – po czym się zablokuje.
  • zechcemy przeinstalować system, a okaże się, że opcje bootowania są zablokowane, aby je włączyć należy znać Hasło.

Jak widać hasło bios jest ważne, nie koniecznie na samym początku użytkowania, ale w przyszłości może okazać się niezbędne aby uzyskać dostęp do swojego urządzenia i danych. Warto więc wiedzieć, że dysponując dowodem zakupu urządzenia chociażby w postaci zrzutu z e-maila zakupu na aukcji allegro, thinkpad hasło bios można zdjąć. Usługa naturalnie nie jest darmowa, jednak jak najbardziej jest możliwa. Bądź zawsze możesz napisać do dostawcy urządzenia, czy hasło nie jest mu znane, aczkolwiek w 99,9% na pewno nie  jest. Wiele firm skąd pochodzi ten sprzęt po prostu dział IT zabezpiecza urządzenia przed użytkownikami, aby niepotrzebnie nie wchodziły i nie zmieniały ustawień. Przed sprzedażą ze sprzętu wyciągane są jedynie dyski i w większości firm nikt nie ma czasu na szukanie hasła do danego laptopa i usuwanie je do sprzedaży, dlatego też większość sprzętu pojawia się z tego typu hasłami.

Niektóre laptopy mogą mieć włączone wszystkie ustawienia, bootowanie itp. a ustawione jedynie hasło dostępu. Nie mniej jednak jeżeli urządzenie się zablokuje po jakimś nowym update BIOSu, gdzie lenovo wymusi podanie hasła po ewentualnej aktualizacji to usługa odblokowania hasła w urządzeniu będzie nam potrzebna.

Mam nadzieję, że artykuł komuś pomógł 🙂 i wysłał swój laptop na profesjonalny serwis, gdzie udzielono mu pomocy.

#Usuwanie hasła bios / password supervisor Power-On Lenovo  thinkpad ibm T440,T440s ,T450,T450s, T460, T460s,T470s, T480s, X1 Carbon gen2/8, X270, X280, W540,W541, P40, P50, P70

Warto zobaczyć także: https://www.english.net.pl/lenovo-thinkpad-haslo-bios-password-usun-remove-supervisor

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz