Uszkodzony iPhone – co zrobić?

W obecnych czasach smartfony stały się wręcz nieodzowną częścią naszego życia. Czy wyobrażacie sobie bez nich dzień? Rozmowy służbowe, prywatne, sprawdzanie poczty, przeglądanie internetu, udzielanie się na licznych portalach społecznościowych, słuchanie muzyki, czytanie książek, gry. To dziś codzienność. Dobry iPhone to podstawa. Niestety jak każdy inny sprzęt może ulec awarii. Uszkodzenia smartfonów zdarzają się naprawdę często. Mogą nam się wysunąć z kieszeni kurtki, spaść ze stolika, szafki czy łóżka, a nawet po prostu wypaść nam z ręki. Jeśli sprzęt spadnie na miękkie podłoże nie musimy się martwić. Gorzej, gdy nasz smartfon uderzy o asfalt czy twarde płytki. Taki upadek może spowodować spore uszkodzenie ekranu. Smartfon może ulec awarii również bez żadnego upadku, np. w naszej kieszeni, torebce czy plecaku. Wystarczy kontakt szybki z kluczami czy inną twardą i ostrą rzeczą.

Co zrobić, gdy uszkodzimy nasz iPhone?

Oczywiście należy oddać go do profesjonalnego serwisu. Uszkodzenia mogą być powierzchowne lub poważne. I w jednym i drugim przypadku należy oddać nasz smartfon w ręce profesjonalistów. Naprawa niekiedy zajmie dosłownie chwilę. Ekran dotykowy każdego iPhone zbudowany jest podobnie. Dla przykładu wymiana szybki iphone 7 katowice przebiegnie równie sprawnie jak wymiana tej samej części w niższym modelu. Procedura wymiany szybki w smartfonie należy obecnie do standardowych usług wykonywanych przez profesjonalne serwisy. Dlatego nie warto bagatelizować zarówno drobnych uszkodzeń fizycznych, jak i objawów wskazujących na nieprawidłowe działanie sprzętu (np. zniekształcenie barw, migotanie obrazu, zbyt jasną lub zbyt ciemną pracę wyświetlacza). Często niepozorne rysy np. powstałe w skutek zarysowań mogą ostatecznie być przyczyną poważnych uszkodzeń zaburzających pracę naszego smartfona.

Uszkodzony wyświetlacz, to nie jedyny problem z jakim zmagają się właściciele smartfonów. Sprawne działanie iPhone zależy również od dobrej baterii i sprawnych portów. Powszechnym problemem jest np. usterka gniazda do ładowania. Podobnym awarią ulegają inne porty, np. mikro USB czy gniazda słuchawkowego. Również w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem problemu jest oddanie smartfona do serwisu.

Jak prawidłowo dbać o smartfona?

Przede wszystkim należy stosować się zaleceń producenta. Odpowiednie sformatowanie baterii, podłączanie wyłącznie oryginalnych ładowarek, gwarantuje dłuższą bezawaryjność iPhone. Smartfon warto też odpowiednio przenosić np. w osobnych kieszeniach czy pokrowcu. Zapobiegnie, to powstawaniu niepotrzebnych rys. Dodatkowo warto systematycznie go czyścić za pomocą szmatki z mikrofibry lub opcjonalnie specjalnych chusteczek do czyszczenia okularów. Nie wolno używać w tym celu innego rodzaju materiałów, bo może to spowodować powstanie niewielkich rys na ekranie.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?