Seria pomocy dydaktycznych „Kocham czytać”

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko z przyjemnością i sprawnie poznawało litery oraz uczyło się ich prawidłowej wymowy, powinieneś poszukać pomocy dydaktycznych, które mu to ułatwią. Praca z zeszytami z serii świetnie sprawdzi się zarówno u dzieci borykających się z problemami logopedycznymi, jak też i u tych, które po prostu chcą zacząć naukę czytania. Seria książeczek zatytułowana „Kocham czytać” to doskonała propozycja dla dzieci zaczynających swą przygodę z czytaniem. Dzięki nim nauka stanie się łatwiejsza i przyjemna. Autorką serii jest wybitna specjalistka w dziedzinie logopedii, prof. Jagoda Cieszyńska.

Seria składa się z zeszytów adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i starszych, u których występują wady wymowy oraz zagrożenie dysleksją. Celem autorki była pomoc dzieciom w nauce czytania oraz zarażenia ich pasją do języka pisanego. Poszczególne zeszyty przybliżają młodym czytelnikom tajniki czytania, tworzenia coraz trudniejszych słów oraz poprawnego wymawiania głosek.

Każdy z zeszytów serii jest bogato ilustrowany, aby maksymalnie zainteresować dziecko oraz usprawnić proces zapamiętywania liter i zasad pisowni. Dzięki nim dziecko stopniowo zwiększa zasób swoich słów. Uczy się poszczególnych liter alfabetu, a docelowo także pisowni trudnych wyrazów. Stanowi świetną pomoc w opanowaniu czytania ze zrozumieniem. Może stanowić także idealne wprowadzenie do nauki języków obcych.

Seria obejmuje 18 zeszytów zapakowanych w zgrabne pudełko, do którego dołączona jest także atrakcyjna kolorowanka dla dziecka oraz szczegółowy poradnik dla rodziców i nauczycieli –  – “Kocham uczyć czytać. Znajdują się w nim jasno i przystępnie przedstawione teorie dotyczące etapów nauki czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną, a także instrukcje pracy z zeszytami z serii oraz cenne informacje dotyczące mózgowej organizacji funkcji językowych.

Seria jest wspaniałą pomocą dydaktyczną zarówno dla nauczycieli w przedszkolach i młodszych klasach szkoły podstawowej, jak i dla rodziców.

 

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?