Makijaż permanentny – od podszewki

W ostatnich latach bardzo popularną techniką makijażu stał się makijaż permanentny. Dlaczego kobiety decydują się na droższy zabieg upiększający i tak naprawdę co niesie za sobą zrobienie makijażu? Gdzie warto zrobić makijaż permanentny i na co tak naprawdę zwrócić uwagę?

1. Zalety makijażu permanentnego:

Jest to trwały makijaż, który maskuje niedoskonałości skóry, m.in. plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia kolorystyczne. Dzięki niemu możemy podkreślić walory naszej cery. Najważniejszy element to fakt, iż makijaż permanentny się nie rozmazuje co w przypadku zwykłego podkładu czy też tuszu do rzęs jest oczywiste, dzięki temu bez przeszkód możemy cieszyć się pięknem naszej cery. Nie mamy odczucia, że nasza twarz jest sztucznie pomalowana, lecz w naturalny sposób podkreślona.

2. Zmiany jakie możemy wprowadzić, dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego:

Możemy skorygować kształt ust, podkreślić brwi i linię na powiekach. Tak naprawdę wiele możemy zmienić. Należy pamiętać, że przed zabiegiem powinno się jednak skonsultować wszystkie swoje zastrzeżenia z kosmetyczką linergistką – bo właśnie tak nazywa się osoba przeprowadzająca zabieg.  Zabieg makijażu permanentnego przeprowadzić można nawet w Kielcach. Warto na początku omówić co chcemy zmienić i jak bardzo intensywna ma być zmiana kolorystyczna. Pamiętajmy jednak, by makijaż permanentny miał na celu upiększenie naszej twarzy w sposób naturalny. Lepiej nie szpecić sobie skóry twarzy sztucznymi, bądź za mocnymi, kontrastującymi kolorami.

3. Dla kogo makijaż permanentny:

Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą narzekać na nadmiar czasu wolnego. Można wtedy zrezygnować z codziennego stania przed lustrem i robienia makijażu. Makijażu permanentnego nie ma konieczności poprawiania zwykłymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Dodatkowo jest to super alternatywa dla kobiet uprawiających sporty wodne m.in. pływanie czy nurkowanie. Częstym problemem przy zakupach podstawowych kosmetyków natykamy się na alergie przy kontaktach ze skórą. W tym przypadku makijaż permanentny jest dla nas ratunkiem.

4.Efekty makijażu permanentnego:

Efekty makijażu permanentnego utrzymują się od 2 do 4 lat. Wszystko jest zależne od tego jak dbamy o swój makijaż.

Zależy od:

  • właściwej pielęgnacji skóry po zabiegu
  • jakości użytych barwników
  • głębokości wprowadzenia pigmentu
  • indywidualnej reakcji organizmu po zabiegu
  • typu skóry
  • systematycznego uzupełniania barwnik

Musimy wcześniej wiedzieć, że zabieg jest bolesny. Ból zależny jest od tego jak bardzo mamy nasilony próg bólu. Oczywiście przed zabiegiem, skóra pokryta jest kremem o działaniu znieczulającym, jednak duża część osób wykazuje dyskomfort jaki odczuwa w tym czasie. Wszystko zależne jest od osoby która przeprowadzam zabieg i jakich środków używa. Robiąc makijaż permanentny Kielce wszystkiego dowiemy się na miejscu. Pomimo tego makijaż permanentny coraz bardziej cieszy się popularnością pomimo bólu. Bo jak to się mówi czego się nie robi by być pięknym.

 

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?