Materiały do wykonywania nagrobków

Nagrobki mogą być wykonywane z wielu różnych materiałów. Bardzo ważną kwestią jest to, aby były one estetyczne, ładne oraz były bardzo wysokiej jakości. Odpowiedni materiał ma bardzo duży wpływ na to czy nagrobki będą prezentowały się dobrze czy też raczej nie. Warto wiedzieć jakie materiały na nagrobki są najczęściej stosowane.

Czym się kierować?

Przede wszystkim decydując się na wybór nagrobka trzeba kierować się własnym gustem, jednak również istotną kwestią jest to gdzie nagrobek będzie postawiony. Warto zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu, pobliską roślinność czy też to jakie nagrobki są w okolicy. Zanim zdecyduje się na zamówienie nagrobka warto dokładnie przemyśleć cały projekt. Większość zakładów produkujących nagrobki Jaworzno ma w swojej ofercie zarówno gotowe produkty wykonane według standardowych projektów, ale także właśnie według wytycznych spełniających konkretne wymagania klienta.

Materiał

W głównej mierze nagrobki wykonuje się z kamieni naturalnych wśród, których prym wiodą piaskowiec, granit czy też marmur. Na rynku dostępnych jest wiele odmian tych materiałów więc z całą pewnością każdy znajdzie materiał dla siebie. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia impregnacja, która sprawia, że materiały te przez wiele lat są w doskonałym stanie. Jednak niestety nagrobki z kamieni naturalnych są dość drogimi rozwiązaniami dlatego też większość osób stosuje tańszą alternatywę czyli konglomeraty. Jeśli chodzi o wygląd to z tych materiałów powstają świetne nagrobki Jaworzno, które podobne są do marmurów i granitów. Innym często stosowanym rozwiązaniem jest lastrico. Materiał ten jest dość trwały, a jednocześnie dość tani. Jednak jeśli chodzi o wygląd to jest to zdecydowanie najgorszy rodzaj materiału, z którego wykonuje się nagrobki.

Impregnacja

Jest to bardzo kwestia, jaką trzeba rozważyć jeśli chodzi o nagrobki. Muszą być one odpowiednio pielęgnowane jeśli przez długi czas mają zachować doskonały wygląd. Największej pielęgnacji potrzebują nagrobki Jaworzno wykonane z kamieni naturalnych. Wśród nagrobków, które wymagają najmniejszej ilości pielęgnacji są te wykonane z granitu. W zasadzie w ogóle nie trzeba zajmować się ich pielęgnacją . Marmur natomiast powinien być impregnowany dwa razy do roku, a piaskowiec raz na 3 lata. Nagrobki wykonane z lastrico muszą być czyszczone przy wykorzystaniu specjalnych preparatów. Nagrobek, który został umyty należy poddać natłuszczeniu. Nagrobki te powinny być poddawane raz na miesiąc tego rodzaju zabiegom.

Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na wygląd nagrobka, ale także materiał z jakiego są wykonane.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?