Kolorowe ściany w pokoju dziecinnym

Urządzając pokój naszej małej pociechy, pragniemy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby, aby pokój był przytulny i miły. Kupujemy kolorystycznie dobrane meble, dodatki typu firanki, zasłony, dywan itp. Zanim jednak te wszystkie rzeczy wsadzimy do pokoju, zastanawiamy się nad tym, czy ściany chcemy pomalować, czy obłożyć jakimś papierowym ładnym wzorem. Jest tak wiele opcji, że często stajemy niezdecydowani. Warto wówczas przejrzeć katalogi z wystrojem dziecięcych pokoi i może wówczas wpadniemy na całkiem dobry pomysł.

Malowane ściany

Malowane ściany są zwykle jednokolorowe. Możemy każdą ścianę pomalować inną barwą, ale czy naszemu dziecku będzie się to podobać, tego nie wiemy. Jeżeli malec nie skończył jeszcze trzech lat, możemy swobodnie dysponować własną wyobraźnią i pomysłami. Gdy dziecko natomiast jest starsze, zapewne podsunie ciekawy pomysł na ściany w jego pokoju. Warto skorzystać z jego pomocy, gdyż może się okazać, iż malowane ściany wcale nie są szczytem marzeń naszej pociechy.

Co dzieci chcą mieć na ścianach?

Wystarczy popytać malucha, który chodzi już do przedszkola, jak widziałby ścianę w swoim pokoju, a okaże się, iż najbardziej byłoby ładnie, gdyby po ścianie biegały lamy, a między nimi rosły kaktusy. Czy umiemy takie rzeczy namalować? Jeśli tak, to zabierajmy się do pracy, ale jeżeli brakuje nam takiego talentu, wybierzmy gotową opcję, którą są tapety dziecięce. Różnokolorowe, z obrazkami lub geometrycznymi wzorami, kropkami, groszkami, o landrynkowych tłach lub stonowanych szarościach. Tapety przedstawiające postaci z bajek dla dzieci będą doskonałym wyborem. Niedźwiadek w górach albo dinozaury lub kolorowe papużki bądź zwierzęta przeniesione prosto z dżungli to piękne kompozycje tapet na dziecięcych ścianach.

Tapety dziecięce z motywami ulubionych zwierzątek lub innych postaci z opowieści do poduszki wprowadzą dziecko w świat baśni i innego świata. Zabawa w takim pokoju będzie znakomita. Malec potrafi sam tworzyć historie, a postaci na ścianach spowodują otwarcie bramy do fikcji.

Stonowane barwy, czy żywe kolory?

Jeżeli nasze dziecko jest zbytnio pobudliwe, postarajmy się o wystrój pokoju  w spokojnych stonowanych barwach. Ściany również niech będą w kolorach przytłumionych w dwu lub trzech odcieniach np. biała tapeta w czarne duże grochy albo w szarych odcieniach kicające żabki i zajączki między delikatną zielenią liści.

Mając dziecko ciche i spokojne, możemy z powodzeniem wybrać tapety dziecięce w zdecydowanych ostrych barwach. Różowy nasycony kolor w żółte groszki będzie bardzo dobrym wyborem dla cichej dziewczynki. Drugą ścianę możemy pokryć tapetą przedstawiającą kolorowe sowy usadowione między soczyście zielonymi gałązkami a dla chłopca zestaw bajecznie kolorowych samochodów.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?