Gdzie znaleźć pożyczki pozabankowe?

Nie zawsze mamy możliwość uzyskać taką pożyczkę, jaką chcemy. Zdarzają się nawet sytuacje, że żadna nie wchodzi w rachubę, ponieważ trafiliśmy do rejestrów dłużników. Co możemy wtedy zrobić? Okazuje się, że jest wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest skorzystanie z usług sektora pozabankowego. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób można to zrobić bezpiecznie.

Przede wszystkim należy liczyć się z własnym bezpieczeństwem. Nie powinniśmy więc iść do takich firm, które mają podejrzaną opinię na rynku. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii w sieci, a dopiero później wybranie naszego usługodawcy kredytowego. Wiele firm pozabankowych musi dzisiaj przestrzegać bardzo solidnych gwarancji prawnych, przez co nie musimy się obawiać, że cokolwiek złego stanie się z naszą umową, danymi osobowymi, czy w końcu ze środkami finansowymi. Dlaczego tak jest? Otóż ostatnio wprowadzone ustawy porządkują rynek pozabankowy dość mocno i wprowadzają bardzo wiele ograniczeń. Powoduje to, że nie można już konstruować umów tak, by klient sam nie wiedział co podpisuje.

Warto więc na początku znaleźć opinie w sieci. Pomogą nam tutaj różne strony, takie jak choćby udziele-pozyczki.pl. Oczywiście możemy też korzystać ze standardowych wyszukiwarek, na których znajdują się opinie innych klientów. Skorzystali oni z usług firmy kredytowej przed nami i dlatego dzięki ich komentarzom możemy dowiedzieć się, czy wszystko przebiegło tam w sposób nie budzący wątpliwości. Gdy już wybierzemy jedną z firm, możemy wziąć kredyt przez sieć albo na miejscu – w placówce. Jeśli obawiamy się tej pierwszej drogi, to oczywiście jest możliwość podpisania wszystkich umów na miejscu. Nie ma się tutaj absolutnie czego obawiać, ponieważ sektor pozabankowy daje nam dziś naprawdę spore gwarancje ustawowe.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi każdy będzie wiedział, w jaki sposób znaleźć dobre pożyczki pozabankowe. Od dziś bycie w BIK czy KRD nie musi oznaczać, że nie dostaniemy kredytu na wymarzony cel. Wystarczy tylko ominąć zwykłe banki i od razu udać się do innej instytucji. Pamiętajmy że chroni nas prawo, jednak nie zapomnijmy o dokładnym sprawdzeniu opinii w sieci.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz