Jakie są rodzaje rolet okiennych i czym się one tak właściwie różnią?

Ostatnie lata przyniosły na rynku dekoracji okiennych duże zmiany, pojawiły się nie tylko nowe wzory szycia zasłon i rolet, lecz także nastąpiło rozpropagowanie ciekawych rodzajów tkaniny. Gorąco zapraszamy więc do zapoznania się z naszym artykułem, który pomoże Wam podjąć właściwą decyzję co do wyboru!

Klasyczne rolety zwijane, idealne dla minimalistów i do biur

Najbardziej standardowymi są klasyczne rolety zwijane, są to w większości proste konstrukcje. Działają one na zasadzie zwijania i rozwijania ozdobnej tkaniny na rolkę umieszczoną nad oknem. To regulowanie ilości zwiniętej tkaniny wpływa też na stopień zasłonięcia okna. Ze względu na niską cenę i prostotę konstrukcji, zwijane rolety wewnętrzne są chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie nieskomplikowane rozwiązania lub pewien formalizm. Są więc niezależnie czy zakupimy wersję manualną, czy elektryczną, rolety zwijane doskonałym wyborem do minimalistycznych jadalni, loftowych salonów czy różnego rodzaju firmowych biur.

Roleta rzymska, czyli najlepszy wybór do wielu aranżacji

Wewnętrzne rolety rzymskie są jedną z najładniejszych opcji dla każdego miłośnika efektownych dekoracji okiennych. Przede wszystkim ozdobne rolety rzymskie do salonu wprowadzą do niego powiew lekkiej elegancji. Stanie się tak za sprawą ciekawych wizualnie złożeń tkaniny, które powstaną w procesie podnoszenia roletki, przesłony te najciekawiej prezentują się przy ich częściowym opuszczeniu, tak do około 1/3 wysokości okna. Zresztą zobacz to sam. Mając na uwadze, że kluczowy aspekt stanowi tutaj dobrej jakości tkanina, to jest wybitnie polecanym, by zamówić rolety rzymskie na wymiar. Będziemy mieli wtedy okazję dobrać pasującą nam tkaninę na roletki i tym samym osiągniemy optymalny wizualnie efekt!

Podwójna dekoracja z roletami rzymskimi duo!

Wyobraźmy sobie, że zamiast jednej rolety okiennej możemy skorzystać aż z dwóch w ramach jednego urządzenia! Sytuacja taka ma miejsce, gdy zakupimy roletkę w wersji duo, składa się ona bowiem z dwóch niezależnych rolek, z których każda może rozwijać inną tkaninę. Tworzy to efekt podobny do powieszenia nad jednym oknem zasłon i firan. Jedna z tkanin na rolecie może być wykorzystywana w ciągu dnia, a druga w nocy. Dzięki temu będziemy mieli do dyspozycji coś na kształt zaciemniającej rolety rzymskiej z funkcją firanki. Choć brzmi to w sposób lekko skomplikowany, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. W istocie jest to bowiem prosta w obsłudze i przy tym efektowna dekoracja!

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?