Masz kredyt we frankach? Ostatnie wyroki sądowe wskazują, że to może być koniec twoich problemów

Od kilku, a może nawet kilkunastu lat co miesiąc przelewasz kolejną ratę kredytu na wymarzone mieszkanie, a mimo to kwota kapitału do spłaty jakby nie malała, a wahania kursu franka przyprawiają Cię o zawrót głowy. Kredyt mający być niezwykle korzystnym mostem do spełnienia marzenia o własnym m jednak okazał się twoją zmorą. W takiej sytuacji jak Ty w Polsce są miliony ludzi.

Ostatnie wyroki w sprawach Frankowiczów zdają się rozpalać cień nadziei. Procesujący się kredytobiorcy wygrywają z bankami. To co do tej pory wydawało się mało realne tj. wygrana z bankiem staje się jednak faktem. Kolejni Frankowicze wygrywają walki w sądach, wg danych w 224 toczących się sprawach 221 wygrali Frankowicze. Sądy wskazują na niedozwolone działania sektora bankowego skutkujące niekorzystnymi przelicznikami, dodatkowymi obciążeniami i  ukrytymi kosztami wynikającymi z różnic kursowych. W efekcie po prawomocnych wyrokach sądów okazuje się, że Frankowiczom po odrzuceniu bankowego kalkulatora frankowego do spłaty pozostaje znacznie mniejszy kapitał niż wynikałoby to z sald prezentowanych przez banki, a wyliczanych na podstawie wadliwego mechanizmy indeksacyjnego.

Średnio jak w przypadku Frankowiczów wygrywających z GE Money Bank  z kwoty powyżej 200 tysięcy złotych, kredytobiorcom pozostawało do spłaty często nie więcej niż 46 tysięcy złotych. Dziś na jaw wychodzą kwestie dotyczące fałszywych zapewnień co do stabilności Franka Szwajcarskiego ze strony pracowników banków czy też niekompletnej informacji w zakresie marży. Ludzie nie mający większego pojęcia o ekonomi, a jedynie marzenie o własnym kącie przez banki i ich pracowników nastawionych na wyniki stawali się nieświadomie spekulantami walutowymi. Wiadomo jak spekulacja to ryzyko zarówno wygranej jak i przegranej. Ci ludzie jednak nie zaciągali zobowiązań we franku szwajcarskim z myślą o zysku, szukali porostu najdogodniejszej i najbardziej osiągalnej drogi dla siebie do spełnienia jednej z życiowych potrzeb- własnego mieszkania.

Ludzie zostali oszukani, jednak jak nie zdarza się często dziś z pomocą odpowiednich kancelarii prawnych mogą wygrać z sektorem bankowym i w końcu wyjść na prostą. Swoboda wolności od zobowiązań finansowych po wieloletnim uzależnieniu od comiesięcznych wpłat jest wspaniałym uczuciem. Rok 2022 może okazać się rokiem polskich Frankowiczów oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Wystarczy, że skorzystają z pomocy fachowców i zawalczą o swoje. Polskie sądy wyraźnie wyciągają rękę do Frankowiczów wydając właściwe wyroki tym samym mówiąc jasne i wyraźne NIE bankokracji. Miejmy nadzieje, że ten trend w orzecznictwie utrzyma się.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz