Profesjonalne usługi sprowadzania zwłok spoza kraju

Transport zwłok to skomplikowany proces i wymaga dużej ilości papierkowej roboty. Prawo pozwoli na sprowadzanie ciał z krajów, które podpisały z Polską umowę. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że bez problemów i ograniczeń mogą przewieźć szczątki swoich bliskich z zagranicy do Polski.

Pomoc przy sprowadzeniu zwłok do Polski

Transport zwłok z zagranicy to proces przemieszczania ciała zmarłego do miejsca docelowego. Proces może odbywać się drogą powietrzną lub morską. Można to również zrobić drogą lądową, ale jest to mniej powszechne w Europie ze względu na wysokie koszty z tym związane. Transport zwłok z zagranicy nie jest tak prosty, jak się wydaje. Po pierwsze, istnieją regulacje prawne, których należy przestrzegać, zanim to się stanie. Po drugie, należy wziąć pod uwagę kwestie logistyczne, takie jak koszty i ramy czasowe. Aby przewieźć ciała z zagranicy, muszą one być najpierw zabalsamowane przez polską firmę pogrzebową lub firmę zagraniczną, która ma umowę z polskim rządem. Osoba, która będzie musiała wykonać transport, musi podpisać umowę z krajem pochodzenia ciała i zgodzić się na przestrzeganie wszystkich stosownych przepisów. Osoba, która będzie musiała wykonać transport, musi podpisać też umowę z Narodowym Instytutem Ochrony Radiologicznej i Bezpieczeństwa Jądrowego (INSTRON).Zwłoki zmarłego można przewieźć z zagranicy na różne sposoby.

Metody dokonania transportu zwłok

Niektóre z najczęstszych metod to:

– Transport lotniczy: Ciało jest transportowane samolotem.

– Transport morski: Ciało jest transportowane statkiem.

– Transport drogowy: Ciało jest transportowane samochodem lub ciężarówką.

– Transport kolejowy: Ciało jest transportowane pociągiem.

Transport zwłok z zagranicy do Polski to temat, który był w przeszłości poruszany przez wiele osób. Najbardziej kontrowersyjną kwestią jest to, czy etyczne jest sprowadzanie ciała z zagranicy, gdy nie ma w Polsce żyjących krewnych. Biorąc pod uwagę złożoność tego tematu jest najrozsądniejszą rzeczą skontaktowanie się z kompetentną firmą zapewniającą w tym kierunku stosowne usługi. Na ich gruncie będzie możliwe rozwiązanie wielu komplikacji i uzyskanie asysty pozwalającej dokonać całej procedury w sposób uporządkowany. Dlatego też wykorzystanie takiego rozwiązania ma definitywnie wielki sens. Istnieje spektrum kwestii zarówno logistycznych jak i prawnych, o których trzeba pamiętać pragnąc uporać się z powodzeniem z podobną sytuacją. Dlatego też właśnie postawienie na profesjonalną pomoc jest tu bardzo zasadne.

Post Author: spisfirm

Dodaj komentarz