Poleasingowe komputery – ceny, parametry, jak wybierać?

Zakup poleasingowego komputera jest bardzo sensownym wyborem od strony finansowej, szczególnie biorąc pod uwagę wytrzymałość dzisiejszych komputerów i coraz nowszych modeli wychodzących na światło dzienne. Ogółem, nowy komputer kosztuje w granicach 3000 – 4000 zł. Będzie on nam służył przez długi czas, ale nie jest wcale inaczej w przypadku używanych modeli. Mogłoby się wydawać, że taki komputer jest zużyty, wyeksploatowany. Wręcz przeciwnie, stan techniczny takiego komputera nie różni się niczym, poza tym że był używany w przeszłości. Nawet jeśli w komputerze coś się zepsuje to jest to tylko jeden podzespół np. procesor, a jego wymiana wcale nie jest taka kosztowna, bo to zazwyczaj kwestia 100 – 150 zł. Poleasingowe komputery dostępne są w przedziałach cenowych 500 – 2000 zł.

Jakie są typowe ceny i parametry komputerów poleasingowych?

Najczęściej poleasingowe komputery były używane we wszelkiego rodzaju biurach, korporacjach, na uczelniach i w kafejkach. Ich stan ze względu na fakt, że przebywały w jednym miejscu nie zmienił się praktycznie w ogóle. Po odkurzeniu i konserwacji można uznać je za takie, które dopiero wyszły z fabryki. Jeśli obawiamy się o ich stan techniczny, warto zapytać sprzedawcę o to, gdzie, kiedy były używane i z jakiego miejsca pochodzą.

Najtańsze poleasingowe komputery pod obudową mają procesor 2-rdzeniowy o przeciętnym taktowaniu 3,0 GHz, 4 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 250 GB HDD. Jego koszt to około 300 zł. Parametry wcale nie prezentują się tak źle, jednak nie jest to optymalna konfiguracja do wygodnej i płynnej pracy. Często laptopy poleasingowe posiadają hasła na bios. Warto więc dowiedzieć się od sprzedawcy czy w przypadku tego laptopa tak nie jest.

Lepiej dołożyć kilkaset złotych i zakupić komputer z lepszym procesorem – 4-rdzenionym Intel Core i5 o taktowaniu 3,10 GHz i dyskiem SSD 120 – 240 GB, który jest kluczowym elementem w płynnej i bezproblemowej pracy. Koszt takiego komputera to około 600 zł.

Inne propozycje poleasingowych komputerów

Droższe poleasingowe komputery mają jeszcze lepsze procesory, ale zaczynają przypominać parametrami przypominać stacje robocze – np. mają procesor Xeon i 32 GB pamięci RAM. Oznacza to, że komputery do 1000 zł powinny w zupełności wystarczyć. Należy pamiętać, że takie komputery nie mają kart graficznych i są przeznaczone głównie do pracy.

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani komputerem stacjonarnym, zależy nam na ciszy, oszczędności miejsca i mobilności, mamy szeroki wybór laptopów poleasingowych. Te w cenie 800 zł oferują podobne parametry co komputer za 450 – 500 zł, ale mają wcześniej wymienione zalety. Bardzo często mają wbudowany dysk SSD. Są dobrym wyborem dla osób prywatnych poszukujących komputera do nauki czy podróżowania.

Serwis komputerów poleasingowych Pruszków?

Jesteś mieszkańcem Warszawy i szukasz solidnego serwisu laptopów i komputerów stacjonarnych? Sprawdź koniecznie ofertę serwisu naprawa laptopów Pruszków, która posiada bogate doświadczenie zarówno w naprawie poleasignowych laptopów jak i najnowszych modeli, które dostępne są na rynku. Pamiętaj, wycena oraz diagnostyka jest darmowa – dlatego warto zanieść sprzęt. Być może wydaje Ci się, że naprawa będzie droga i nieopłacalna ale być może, zakończy się szybko i w znacznie niższym budżecie niż przewidywałeś.